Uus trammiliin

Vanasadama uus 2,5 km pikkune trammiliini lõik ühendab omavahel Tallinna tähtsamad transpordisõlmed lennujaamast sadamani ja sadamast Põhja-Tallinnasse. Sadamas hakkab tramm peatuma A-terminali esisel alal.

Ajakava

  • Ehitustöödega alustati märtsis 2023
  • Kai tänava äär Sadama Turu hoonest Kuunari tänavani saab graafiku järgi valmis jaanipäevaks 2024
  • Kuunari tänav valmib jalakäijatele liikumiseks 04.10.2024
  • Uus tramm hakkab sõitma 2024 lõpus

Vanasadama trammiliin

Tallinnas jätkub Vanasadama trammitee ehitus, mis aitab sadama-ala senisest veelgi paremini linnaga ühendada. Uuest mugavast ühendusest võidavad nii linnakodanikud kui ka ca 8 miljonit reisijat, kes Vanasadamat iga-aastaselt läbivad. Sadamast on edaspidi ilma ümber istumata võimalik sõita otse lennujaama või Balti Jaama. Liini hakkab teenindama tramm nr 2 marsruudil Lennujaam-Vanasadam-Kopli.

_________________

Tööde tulemusena valmib ligi 2,5 km pikkune uus trammitee lõik, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust, läbib Vanasadama ala ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Tööde eesmärgiks on teha liikumine eri ühistranspordiliikidega mugavamaks, nii et Tallinna tähtsamad transpordisõlmed oleksid omavahel ühendatud ja ümberistumine võimalikult lihtne.

Tulevane liikumistee kulgeb Kivisilla tänavalt vasakpöördega Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadama-alani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse Linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli suunalise trammiteega.

Uue trammiliini rajamine hõlmab suurt hulka ümberehitustöid.


Uue trammiliini marsruut:

Trammitee ehituse etapid: